טיפול בדיכאון באמצעים טבעיים

אם ננסה לטפל בתופעת הדיכאון הנלווה לשבץ מוחי, באמצעים טבעיים - יש קודם כל לשים דגש על תזונה נכונה ומותאמת, ארוחות עשירות בפחמימות ודלות בחלבונים (חלבון בכמות רבה מעכב את הובלת ה'טריטופן' אל המוח).

יש להימנע ממאכלים עשירים בשומנים רוויים וסוכרים מזוקקים, כי אלה חוסמים את כלי הדם הקטנים ומאטים את זרימת הדם למוח.

הסוכר הלבן נספג בדם במהירות וגורם לעלייה מהירה בשחרור אנרגיה, שלאחריה באים עייפות ודיכאון. תוספי מזון מומלצים כוללים ויטמין בי-קומפלקס, ויטמין סי, חומצה פולית, ויטמין בי 12, מגנזיום.

הטבעונים ממליצים על צמח ה"היפריקום" (פרע), עד שלוש כוסות חליטה ביום, הגורם להרגעה ולשיפור ההרגשה הכללית. כמו כן מומלצים שיבולת שועל (קוואקר), גוטו-קולה, רבנה-רפואית, אזוביון, אספסת.

לי אין מושג בכך, אני רק מעביר את ההמלצות. מנסיוני, אצלנו בבית אין כניסה לסוכר לבן ולקמח לבן ורק למלח דל- נתרן. אם לצטט את עצמי "סוכר לבן, קמח לבן ומלח לבן - יחישו את בוא התכריכים הלבנים"

בנימה אישית

כפי שאני כותב במקומות אחרים בספר - ",,,,הצחוק טוב לבריאות" שמירה על מצב רוח טוב מרפאת.

ואם עד כה כתבתי כך לפי הרגשתי האישית הרי במחקר שפורסם היום [מרץ 2005] אשר נערך באוניברסיטת מרילנד על ידי פרופ' מייקל מילר יש אישוש מחקרי לכך.

נמצא כי הצחוק גורם למתיחה של רקמת האנדוטל הפגועה המצויה בצד הפנימי של כלי הדם. לפי מדידת המשתתפים במחקר, זרימת הדם עלתה ב- 25% ואילו צפיה בסרט אימים או מלחמה הורידה את זרימת הדם ב- 35%.

מסקנת המחקר - צפייה בקומדיות או האזנה למערכונים על בסיס יומי של 15 דקות, בתוספת 30 דקות של פעילות גופנית מאומצת בשבוע הם מתכונת לבריאות מערכת העורקים ולסילוק הדיכאון הפיזי.
מאמרים אחרונים

קישורים
- שיקום וטיפול בהידרותרפיה
- השפעת המתח על הגוף
- האם אתה בסטרס? בחן את עצמך
- לחוץ? איך תמנע שבץ מוחי
- אזהרה! סימנים מקדימים לשבץ

תיבת יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:שבץ מוחי | הזקנה והמוח | סוגי שבץ מוחי | מקרי שבץ | מפת האתר