מיומנו של נכה - בירוקרטיה וכסאות גלגלים

מומחי הביטוח הלאומי אינם מכירים במצבי לחץ כגורמים לאירוע מוחי, אבל רופאים בעולם הרחב מטפלים בגורם ומציעים דרכי טיפול.

לדעתם, הלחצים הכרוכים בקצב החיים המודרני עלולים לגרום נזקים גופניים חמורים: לא רק כאבי גב, טשטוש ראיה, אולקוס ומחלות לב, אלא גם לחץ-דם גבוה, כיווצי שרירים ואף שבץ מוחי, שאינם הפיכים.

כאן אני מקווה שמישהו מאנשי הביטוח הלאומי יתעניין בנושא, ויקרא שורות אלה עוד לפני שאתפגר. כי במדינת ישראל הנאורה יש בהחלט אפליה בין דם לדם. שלא כמרבית מדינות העולם, המטפלות בנכה בהתאם לדרגת החומרה של נכותו, אצלנו מה שקובע הוא השתייכותו לקבוצת לחץ.

אם אדם זוכה לשיתוק רגל בהיותו משרת בכוחות הביטחון הוא נכנס לקטגוריה המיוחסת של "נכי צהל" וזכאי לסל ענק של אפשרויות.

"נפגעי תאונות עבודה" (שלדעתי הייתי אמור להיות נמנה איתם) מקבלים קצת פחות הטבות, נפגעי תאונות עוד פחות, ונפגעי פעולות איבה עוד פחות מהם. בתחתית הסולם אלה שסתם נעשו חולים (אבל אין זו מטרת הפרק, אז נחזור לרצף הנושא).

נוראה מכך היא הגזירה של שר הבריאות לשעבר (חבר מפלגת הגמלאים) למנוע שימוש בכסא גלגלים ממונע לנכה אם הוא הצליח למרות הכל לעשות את החטא הנורא ולהגיע לגיל שמעל 65 (60 לנשים).

אם בכל מקום אני מדגיש כי "רק על עצמי לספר ידעתי", אעשה זאת עתה: ה"ועדה הרפואית" הממונה על הקביעה אם נכה זקוק ורשאי לקבלת סיוע לרכישת כסא-גלגלים ממונע חרצה את גזר-דיני מבלי שהסכימה לראות אותי, רק על סמך מסמכים רפואיים אשר הגשתי לה ושבהם קבעו כל הרופאים המומחים, כי עלי להשתמש בכסא כזה.

לאחר ערעור הסכימו לאפשר לי תוך מגבלות חמורות. אבל אז, ועדה אחרת של משרד הבריאות החליטה שאישור בניסוח כזה אינו מספק ואינני זכאי לרכב המסוגל לשאת את הכיסא, ובכך חרצה את דיני למאסר עולם בבית.

אתה הקורא ברגע זה את הדברים - דע כי הם כאן מפני שאיני יכול לצאת לקונצרט (כפי שתכננתי הערב) ואני מנצל את הזמן הפנוי לכתיבה מול מסך המחשב. ניסיתי לפנות לכל מי שאפשר במשרד הבריאות, והתגובה התעלמות מוחלטת של משרד "הבריאות" - אפילו לא זכיתי ל"אישור קבלת מכתב".

הקטע הנ"ל נכתב לפני כשנה (מאי2008) והיום (מאי 2009) כבר יש התפתחות מסוימת.

לא שמישהו משלטונות הבריאות המסוגל לקרוא עברית, הציץ באינטרנט והגיע לקטע זה, אלא שאני פניתי בתביעה לבית הדין לעבודה, אשר החליט כי על הועדה לדון בפנייתי "כאילו" אושר לי כסא גלגלים כזה, וכך החליטה הועדה לאשר לי רכב מיוחד המותאם להסעת כסא הגלגלים.

כיום אני בשלבי ההיחלצות מסבך הטפסים הביורוקרטי ואקווה שבקרוב יהיו לי חדשות טובות (אל חשש, אשתף אתכם ,כי כאמור בין מטרות האתר סיוע לנפגעים חדשים).
מאמרים אחרונים

קישורים
- טיפים לפריקת מתח נפשי
- איך בנויה מערכת העצבים?
- עשרת הדיברות לאחר שבץ
- מניעת שבץ שני
- כיצד ניתן לאתר מפרצת במוח?
- טיפול באמצעות TPA
- יין אדום לחיים בריאים!

תיבת יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:מרכזי שיקום | טיפול בדכאון | ארגוני תמיכה | מוח מבוגר | שיחה עם הרופא | הידרותרפיה | נזק שניוני | מפת האתר