מרכזי שיקום ייחודיים ברחבי הארץ

ההגדרה המקובלת לשיקום: שחזור היכולת הגופנית, הנפשית והחברתית של החולה. על ידי מאמץ משולב של אמצעים רפואיים, חברתיים וחינוכיים אמורים המשתקמים להגיע לרמת התפקוד הגבוהה ביותר האפשרית.

מרכזי השיקום

בארץ קיימים עשרות מוסדות שיקום, בהם יכולים נפגעי שבץ מוחי להשתקם. אספר כאן רק על אלה בהם ראיתי ייחודיות מסוימת:

בית לוינשטין - רעננה

בתוך המרכז הכוללני הגדול הזה לשיקום של קופת חולים כללית, פועלת מרפאה מיוחדת לאבחון הפרעות תנועה וטונוס (נוקשות שרירים) ולטיפול בהן.

המרפאה מתמחה בטיפול בספאסטיות גם ע"י חסימה חלקית של הגירוי העצבי לשריר. החסימה מתבצעת ע"י הזרקת "פנול" תוך כדי בקרה של גירוי חשמלי מתאים, כך מושגת החלשה של פעילות השריר הבלתי-רצויה.

טיפול זה מתמקד בחולים לאחר אירוע מוחי, הסובלים מהגבלה בתנועה בשל טונוס מוגבר. במקום ישנה גם מרפאת רפואה משלימה.

"הדסה" הר הצופים

כאן תמצאו שיקום באיכות גבוהה, מחלקת פיזיותרפיה ומחלקה לריפוי בעיסוק, בריכה טרמית טיפולית. כמו כן, ישנה לשכה סוציאלית לסיוע לחולה ולמשפחתו. בעבר היה גם יועץ פסיכולוג (איני יודע אם ישנו בימים אלו).

משו"ב

מדובר במעבדה לשיקום וטיפול באמצעות טכנולוגיה חדישה ע"ש קארט. זוהי מעבדה מיוחדת המופעלת מאז אפריל 1999 במכון הריפוי בעיסוק בחיפה במרכז "לין" באמצעות קופת חולים כללית ובשיתוף אוניברסיטת חיפה.

מטרת המעבדה (שהיא חלק מרשת מעבדות עולמית בשם TEC) היא לפתח ולהרחיב את השימוש במחשבים ובטכנולוגיה לשם התאמה והכשרה של אנשים בגיל העבודה הסובלים מפגיעות כתוצאה מטראומה או מחלה.

המעבדה מבצעת הערכה של אנשים בעלי מוגבלות פיזית, התאמה לסביבת עבודה (ארגונומיה), התאמה ופיתוח של טכנולוגיות מותאמות הנעזרות במחשב, לשיפור התפקוד, לתקשורת ולאיכות חיים.

צוות רב-תחומי (מומחים לריפוי בעיסוק, טכנולוגיה, תקשורת חלופית ושיקום) מתייחס לבעיות מוטוריות, תחושתיות, תקשורתיות וקוגניטיביות - בתום הייעוץ ניתן לפונה דו"ח ממוחשב מפורט עם המלצות.

טיפול אישי בכאב בבי"ח איכילוב

אם נסתמך על כתבה בעיתון, הרי שחלום שלי שסופר עליו כאן, הגיע להגשמה. במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב) הוקם שירות חדש במסגרת מלר"מ, שירות המטפל בכאבים ובשיתוק לפי תכנית המותאמת אישית לכל מטופל.

התכנית משלבת שיטות קונבנציונליות כמו: תרופות, טנס (גלים קצרים), אולטראסאונד, פיזיותרפיה ועיסויים למיניהם, עם שיטות אלטרנטיביות כמו: דיקור, לייזר, שיאצו, כירופרקטיקה, מגנטים ועוד.

עיקר הבשורה: הטיפולים אינם כואבים ונעשים בתדירות גבוהה עד להחלמה המלאה. לקביעת תור וייעוץ: 03-6973559.

למידע בנושא זכויות נכים לחץ כאן
מאמרים אחרונים

קישורים
- מיהו המטפל האידאלי עבורך?
- עולמו של נכה
- טיפול טבעי בדיכאון
- טיפול מיידי בנפגעי שבץ מוחי
- שיקום וטיפול בהידרותרפיה
- הרפיה טבעית
- האם אתה בסטרס? בחן את עצמך

תיבת יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:הפרעות חרדה | מתח נפשי | סימנים מקדימים | סימני אזהרה | סוגי שבץ מוחי | מקרי שבץ | אבחון שבץ | מפת האתר