קבוצות תמיכה - אתה לא לבד

המושג "קבוצת תמיכה" טעון הבהרה, כי הרי "לא מדברים" בחברה על מחלות. כאשר אדם צעיר, הוא אינו מגיע למחשבה על הנושא. אם יש לו כאב בטן חזק, עולה על דעתו אולי "למה הלכנו למסעדה ההיא?".

כאשר אדם בגיל הזהב מקבל כאב בטן, הוא מתלבט אם לגשת לרופא או לחוש לחדר-מיון ו"למה לא סיימתי לכתוב את הצוואה?". בכל מקרה הוא לא יטרח לספר פרטים לאף אחד מידידיו או בני משפחתו, שכן עצם הסיפור הופך אותו ל"מקרה גריאטרי".

חיבוק חם מקבוצת התמיכה

בקבוצת תמיכה, עצם העובדה שאתה מצוי בחברתם של אנשים ש"אתה יודע" שאותן מחשבות חלפו בראשם, והם התגברו עליהן - כבר תומכת.

כולכם מצויים באותו שלב, בו כבר יודעים להעריך מהו האושר שהיה לכם בחיים כאשר יכולתם לחיות תוך התעלמות מן העובדה שאתם בריאים.

מעתה כולנו מצויים בשלב ההדחקה והניסיון להמשיך ולחיות כאדם צעיר ברוחו, ולא לנדנד לסובבים בפרטי ההתקף או האירוע אשר עברתם, ולא בניתוח המצב כיום.

כמובן שקבוצות התמיכה הן הוא המקום האידיאלי בו אפשר לשמוע על תרופה חדשה או טיפול חדיש ועל "זכות" שיש אפשרות לקבלה, ולא טרחו ליידע אותך.

כאן אתה גם זוכה לשמוע הרצאות מדיאטנית, כיצד ראוי להתנהג ומה לאכול במצבנו הנוכחי. כאן ממריצים אותך להמשיך בתרגילי פיזיותרפיה, שבבית לבד אינך מגיע אליהם.

צריך לומר, כי בצד ההשתתפות בקבוצות תמיכה כאלו - מגיע גם שלב בו הנך מעדיף להיות בחברה "נורמלית", לשכוח מזה שאתה גורר-רגל ושהמחלה מטרידה וטורדת.

אני אישית מייחס חשיבות והשפעה לשימוש במילים. לכן, צידדתי בכינוי העמותה שלנו בשם "העמותה לנפגעי CVA ובני משפחותיהם" ולא כמו העמותה הארצית הקרויה "נאמן" ראשי תיבות של נפגעי-אירוע-מוחי.

למושג "אירוע-מוחי" קונוטציה שלילית, חלק מהשומעים נוטה לקשר אותו בתודעתו עם פגועי-מוח, מוגבלי הבנה שכלית וכדומה. זאת, מבלי לתת למציאות העובדתית להוכיח כי מי שעבר שבץ מוחי, הוא במרב המקרים בעל הגבלה  בניידות בלבד או בכינוי ה"רשמי": אדם עם מוגבלויות.

יש כמובן מוסדות וארגונים נוספים הנותנים תמיכה ואנו מזכירים אותם לאורך הספר ובאתר.

לחצו כאן ל:"עשרת הדיברות לנפגעי שבץ מוחי"

 
מאמרים אחרונים

קישורים
- שיקום וטיפול בהידרותרפיה
- טיפול בנזק שניוני
- מרכזי שיקום ייחודיים בארץ
- איך מאבחנים מפרצת במוח?
- שבץ שני
- אזהרה! סימנים מקדימים לשבץ מוחי

תיבת יצירת קשר
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:רפואה משלימה | הפרעות חרדה | מבנה המוח | מערכת העצבים | סטרס - בחן את עצמך | זכויות נכים | המטפל האידאלי | מפת האתר